головна | вентиляція | кондиціювання | опалення | статті | бібліотека | новини | карта сайту| про нас

Вентиляція

Fujitsu (Fujitsu General Co. Ltd.)

General (Fugitsu General Co. Ltd.)

Daikin

McQuay

LG

Midea

Systemair (Kanaflakt)

Ostberg

Remak

C&H

S&P

Vortice


Вентиляція (от лат. ventilatio- провітрювання), регульований повітрообмін у приміщенні, а також пристрої, що його створюють. Вентиляція призначена для забезпечення необхідних чистоти, температури, вологості та рухливості повітря. Ці вимоги визначаються гігієнічними нормативами: наявність шкідливих речовин повітря (гази, пари, пил) обмежується гранично допустимими (нешкідливими здоров'ю людей) концентраціями, а температура, вологість і рухливість повітря встановлюються залежно від умов, необхідні найбільш сприятливого самопочуття людини. Для багатьох виробничих приміщень (цехи збирання точних механізмів,радіоелектроніки та ін.) чистота повітря, його температура та вологість визначаються також особливостями технологічного процесу. У ряді випадків температура і вологість повітря в приміщеннях повинні відповідати умовам найкращого збереження предметів і матеріалів (фондосховища музеїв, архіви, склади), обладнання, а також будівельних конструкцій.
Таким чином вентиляція – це саме регульований повітрообмін. У цьому суттєва відмінність вентиляції від кондиціювання - кондиціювання збільшує якість повітря за рахунок обробки повітря, а вентиляція - за рахунок його зміни у приміщенні.
На відміну від кондиціонерів, які все ж таки не є предметами першої необхідності, системи вентиляції встановлюються у всіх житлових та офісних будівлях. Наявність вентиляційних систем настільки важлива, що вимоги до їх технічних характеристик мають силу закону та прописані у Будівельних Нормах та Правилах (СНіП). Все це пояснюється тим, що за відсутності вентиляції у закритих приміщеннях зростає концентрація вуглекислого газу та інших шкідливих речовин. Це негативно позначається на самопочутті людей, що викликає головний біль, сонливість, втрату працездатності. Частково проблему можна вирішити, періодично провітрюючи приміщення, проте в цьому випадку разом зі свіжим повітрям потрапляє всередину пил, різні запахи, вуличний шум. До того ж доводиться постійно відкривати та закривати вікно чи кватирку. Для вирішення всіх цих проблем і існують системи вентиляції повітря. Оскільки розрахунок цих систем істотно складніший за розрахунок параметрів побутового кондиціонера, то тут ми зможемо розповісти тільки про основні терміни та поняття, що використовуються при розрахунку, проектуванні та монтажі систем вентиляції та кондиціювання, а також познайомити Вас з типовим обладнанням, що застосовується при побудові вентиляційних систем.

Типи вентиляторів
Тут розповідається про вентилятори, їх типи та пристрій .

Основні типи систем вентиляції
Тут розповідається про припливну та витяжну, природну та штучну, загальнообмінну та місцеву вентиляцію. Наведено приклади застосування різних типів вентиляції.

З чого складаються системи вентиляції
Опис різних елементів вентиляційних систем - вентиляторів, повітророзподільників, шумоглушників, повітроводів, калориферів і т.п.

Характеристики та розрахунок систем вентиляції
Розповідається про основні параметри вентиляційних систем — продуктивність повітрям, статичний тиск, потужність калорифера, рівень шуму тощо.

Вибір вентилятора

Фірми, що виробляють вентиляційне обладнання

На наступну сторінку

При використанні матеріалів сайту посилання на http://www.osnova.od.ua є обов'язковим

65088, Україна, Одеська область, місто Одеса, Люстдорфська дорога, д. 92/94
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення
+380 (48) 799-27-97
http://www.osnova.od.ua
Основа ТОВ