
Усі кондиціонери можна розділити (з деякою часткою умовності) на побутові кондиціонери та промислові кондиціонери. Їх відмінність над конструктивному виконанні, а області застосування. До побутових зазвичай відносять кондиціонери малої та середньої потужності (до 7 кВт),застосовувані для охолодження невеликих приміщень площею 15 – 80 кв.м. До промислових відносять кондиціонери великої потужності, які використовуються для охолодження великих площ (від 100 мв.м та вище), у тому числі для централізованого охолодження цілих будівель. Також зазвичай виділяють великий клас кондиціонерів, що займають проміжне положення між побутовими та промисловими системами напівпромислові кондиціонери.При потужності від 7 до 25 кВт вони можуть використовуватися як в побутових умовах — котеджах, багатокімнатних квартирах, так і в офісних приміщеннях, магазинах, на підприємствах тощо. Залишивши осторонь промислові системи, ми розповімо про основні типи побутових та напівпромислових кондиціонерів.
За конструктивним виконанням всі кондиціонери можна розділити на два великі класи: моноблочні — що складаються з одного блоку (віконні, мобільні тощо) і спліт-системи — що складаються з двох і більше блоків (настінні, канальні, касетні, VRF-системи та т.п.).
- Інверторна серія
-
Особливість моделей даної серії полягає у використанні спеціального інверторного компресора, що має можливість плавної зміни швидкості обертання і, відповідно, продуктивності залежно від команд систем керування.
Завдяки цьому інверторні кондиціонери можуть швидко працювати з підвищеною потужністю для швидкого створення необхідного мікроклімату в приміщенні. При досягненні заданої температури вони, на відміну від звичайних моделей, не відключаються, а знижують продуктивність охолодження або обігріву.
Таке керування дозволяє досягти мінімальних коливань температури і, як наслідок, високого рівня комфортності при низькому енергоспоживання, тому що продуктивність компресора, а значить, і всього кондиціонера автоматично регулюється точно відповідно до реальних потреб. - Настінні спліт системи
-
Це найпоширеніші кондиціонери. Спліт система складається з двох блоків, з'єднаних трубками у теплоізоляції та міжблочним кабелем. Один блок (практично безшумний) встановлюється на стіні, всередині приміщення, а інший, громіздкіший і галасливіший, - зовні, на вулиці. Безперечним достоїнствам настінних спліт систем є - безшумність, функція осушення, ДУ, наявність вбудованих фільтрів, що очищають, дезодорують, а іноді і іонізують повітря. Всі ці переваги також відносяться і до мульти-спліт систем, до того ж одного зовнішнього блоку кондиціонерів даного типу зазвичай можна підключити до 4-х внутрішніх.
- Підлогово-стельові спліт системи
-
Дані кондиціонери мають 2 варіанти установки. Їх можна встановлювати на підлозі, тоді потужний струмінь охолодженого повітря буде спрямований уздовж стіни вгору, або підвішувати до стелі, забезпечуючи рівномірне розподілення температури в приміщенні.
- Стельові спліт системи
-
Ці кондиціонери дуже схожі на стельові моделі, але на відміну від них можуть встановлюватися тільки на стелі. Вони мають високу охолоджувальну здатність і рівномірно розподіляють повітряний потік у приміщеннях з великою площею.
- Касетні спліт системи
-
Найкраще використовувати у просторі над фальш-стелі. Призначені переважно для приміщень, з великою площею. Чотирьохсторонній напрямок повітряного потоку в цих кондиціонерах виключає виникнення зон переохолодження.
- Канальні спліт системи
Кондиціонери канального типу встановлюються зазвичай у приміщеннях великого обсягу, де необхідний приплив свіжого повітря. Дані кондиціонери легко можна вбудувати в припливну систему вентиляції. Внутрішній блок кріпиться до стелі і ховається над фальш - стелею або встановлюється в підсобному приміщенні. Основною перевагою канальних спліт-систем є приплив свіжого повітря.- Віконні моноблоки
Це найдешевші кондиціонери, вони прості в установці через компактність конструкції. Можуть врізатися у віконний отвір або в стіну, причому воздухозаборная решітка повинна розташовуватися на вулиці. Мінусом таких кондиціонерів є – підвищений шум, незручності в установці у поєднанні зі склопакетами, плюсом – невисока ціна та зручність в обслуговуванні.- Мобільні моноблоки
Ці кондиціонери не потребують монтажу, легко пересуваються. Через гофрований шланг (не більше 3 м, хоча бувають винятки) тепле повітря виводиться за межі приміщення, що охолоджується. Головний недолік таких кондиціонерів - невисока потужність, що охолоджує (до 3,5 КВт), основна перевага - мобільність і простота перенесення в інше приміщення.При використанні матеріалів сайту посилання на http://www.osnova.od.ua обов'язкове